Nowoczesne usługi, które zmieniły nasze życie.

Podziel się ze znajomymi
 • 35
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Niegdyś świat, oraz nasze życie wyglądało nieco inaczej. Było mniej skomplikowane, ale także bardziej prostsze. Technika nie była tak rozbudowana, przez co nasze wybory były łatwiejsze. Nie dysponowaliśmy tyloma dobrami co dziś, przez co byliśmy  nie jako odcięci od wielu możliwości. Niosło to za sobą wiele plusów, ale także i minusów.

By wytłumaczyć co chcę powiedzieć, przytoczę pewien przykład.

Kiedy byłam jeszcze nastolatką, pamiętam jak wielu moich kolegów i koleżanek zmagało się z trądzikiem. Przypadłość ta była trudna i długa w leczeniu. Walka z chorobą opierała się najczęściej na wizytach u lekarza dermatologa, maściach, a nawet antybiotykach. Inne metody były jeszcze nieznane, bądź bardzo mało dostępne (również, jeśli chodzi o aspekt finansowy). Tymczasem minęło wiele lat ( w moim przypadku ponad dwadzieścia). Medycyna poszła znacznie do przodu i nawet leczenie trądziku dziś wygląda zupełnie inaczej https://www.healthybeauty.pl/leczenie-tradziku-warszawa Wszystko to za sprawą medycyny estetycznej, która oferuje całe spectrum usług w tym zakresie. Cieszy też fakt, że takie usługi dostępne są dla tzw. „zwykłego Kowalskiego”- nie ma tu bajońskich sum, a raczej przystępne ceny, dostosowane do większości kieszeni. W czasach kiedy to ja byłam nastolatką, troszkę inaczej to wyglądało…

 

Podobnie sprawa się miała z dbaniem o własne ciało. Jak wiemy „ruch to zdrowie”. Dziś nasza świadomość w tym temacie jest znacznie większa, niż kilkanaście lat temu. Owszem, kiedyś korzystaliśmy również z wielu jej form jak spacer, gimnastyka czy basen, ale hasło „trener personalny” było nam zupełnie obce.  Po wielu latach dojrzeliśmy do siłowni, a wraz z nią na rynku pojawiły się treningi personalne. By przyniosły pozytywne korzyści , podstawową sprawą jest znaleźć odpowiednią osobę, w tym przypadku trenera, który nas zmotywuje do ćwiczeń i  wskaże prawidłową drogę działania https://dobry-trener.com.pl/  Dzięki takiej osobie, nasz czas poświęcony na trening będzie wykorzystany maksymalnie, a my łatwiej osiągniemy upragniony cel. Powiem wam zupełnie szczerze, że sama myślę o skorzystaniu z takich usług.

 

 

Jednocześnie cieszę się ogromnie, że przyszło mi żyć w czasach, gdzie pojawiły się szerokie możliwości w zakresie technologii, usług i nowych zawodów. Doceniam to, gdyż kiedy byłam jeszcze dzieckiem, mój świat opierał się na radiu i czarno-białym telewizorze ( wtedy to było „coś” 😉 ). Kosmetyczka była usługą zarezerwowaną dla Pań co najmniej klasy średniej, a siłownia dobrodziejstwem dla ówczesnych biznesmenów. Tak to kiedyś wyglądało…

A czy wy korzystacie z nowoczesnych usług, jakie oferuje nam rynek estetyczny czy fitness? 🙂

Przeczytaj także

 •  
 •  
 •  

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MałgorzataBlondeKitsuneKasiaUrodziankaElea Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

Masz racje kochana warto zainwestowac w siebie i swoje samopoczucie <3

Elea
Gość
Elea

Z tym trądzikiem to czysta prawda. Sama pamiętam tamte czasy i leczenie tej przypadłości trwało bardzo długo. Nie było wówczas takich możliwości jak dziś.

Kasia
Gość
Kasia

Ja ostatnio ostro się wzięłam za siebie, siłownia i pielęgnacja 🙂

BlondeKitsune
Gość
BlondeKitsune

Jestem młodsza, ale mam rodzinę ze wsi, więc odczułam na sobie ducha dawniejszych czasów – zimne poranki, bo nikt w nocy nie palił, gotowanie na ogniu, wspomniany czarno-biały TV… Obecne czasy też są trudne na swój sposób, pod innymi zaś względami niesamowicie wygodne i komfortowe i to rzeczywiście należy doceniać!

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Nie korzystam z takich usług.