Pozytywnego myślenia można się nauczyć GOŚCINNIE

Podziel się ze znajomymi
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

       „Myśl pozytywnie” – ile razy słyszeliśmy te słowa, kiedy coś nas trapiło, bądź czekaliśmy na jakieś wyniki egzaminu czy rozmowy o pracę. Lamentując znów nad swoim losem, pewnego dnia usłyszałam bardzo ciekawe porównanie. Jadąc na rowerze trudno nie wjechać prosto w drzewo, jeśli wciąż uparcie się w nie patrzy. Jeśli myślimy negatywnie, z impetem możemy o takie smutne drzewo się rozbić. Pesymistyczne nastawienie sprawiają, że nasz wyraz twarzy jest smutny, postawa nieco przygarbiona, brak nam energii, nie rzadko organizm ma wtedy obniżoną odporność, i jest bardziej podatny na choroby. Wyglądając jak siedem nieszczęść ciężko zadbać o dobre relacje z ludźmi i o liczne grono znajomych. Mało kto lubi przebywać w towarzystwie wieczne narzekających osób.

     Pozytywne myśli sprawiają, że nasza twarz wygląda promiennie, ciało jest wyprostowane, sprężyste, cała nasza osoba roztacza pozytywną aurę. Ludzi z pozytywnym nastawieniem łatwiej dostrzec, chętniej się z nimi przebywa, zarażają swoją energią, a nowe możliwości same przed nimi się otwierają. Drugą sprawą jest wykorzystanie tych możliwości, bo wymaga to wysiłku i pracy, by danej szansy nie zmarnować, ale z iskrą w sercu chętniej podejmujemy wysiłek, i z uśmiechem na twarzy dążymy do celu. Optymiści łatwiej osiągają sukcesy, bo nie rozpaczają nad porażkami. Zamiast się zatrzymywać, idą dalej i brną do realizacji swoich marzeń. Wyobraźmy sobie sytuację, w której znajomy opowiada nam, jakie to możliwości ma w swoim mieście, że wystarczy skończyć kurs, szkołę, czy mieść umiejętności, i można osiągać sukcesy w jego miejscu zamieszkania. Przychodzimy do domu pełni entuzjazmu, którym zaraził nas kolega, z nowymi pomysłami w swojej głowie i opowiadamy domownikom, jaka to wspaniała przyszłość nas może czekać. Dalszy scenariusz zależy od nas, ta jedna sekunda może mieć wpływ na całe nasze życie, podejście ludzi w naszym otoczeniu może być różne, ale to nasza siła, wiara i pozytywne nastawienie nakreśli nam drogę. Możemy usłyszeć słowa otuchy, entuzjazmu i zachęty do realizacji pomysłu, ale może być odwrotnie, przecież może się nie udać, i co wtedy obce miasto, stracimy czas, pieniądze, a koledze się udało, bo on zna miasto/ma znajomości/pieniądze itp. itd. Niezależnie co powie rodzina, to od nas zależy krok i nastawienie. Każdy jest panem swojego losu i choć miło mieć wsparcie to nasze nastawienie jest jednym ze składników budujących ścieżkę naszego życia.

        Bardzo polecam książkę  Davida J Schwartza „Pozytywne myślenie”, z której pochodzą poniższe 3 zasady jak wzmocnić swoją wiarę:
*     Skupiamy się na sukcesie, a nie na porażce
*    Bądźmy świadomi, że jesteśmy lepsi niż nam się wydaje. Ci, co odnieśli sukces, nie mają większej mocy niż my sami.
*   Stawiaj sobie wyraźne cele i dąż do nich.

Proste? Każde działanie wymaga jakiegoś wysiłku różnego natężenia. Jak już wielokrotnie pisałam, wszystko zależy od nas samych.

      Pozytywnego myślenia można się nauczyć. Oczywiście jest to duża praca, wymaga systematycznych ćwiczeń i prób. Po czasie dostrzeżemy, że w naszym sercu i na naszej duszy robi się jaśniej i pomimo, że problemy nie zniknęły, to żyje się łatwiej widząc  światełko w tunelu.

        Poniżej rymowanka, która towarzyszyła mi w trudnych chwilach, napisana po to bym pamiętała, że nie można się nigdy poddać, i zawsze dookoła znajdzie się coś pozytywnego:

Łap swe marzenia,
krocz śmiało przed siebie,
czyń dobro innym,
Bądź dumny z siebie.
Przeganiaj smutki,
dziel się uśmiechem,
Niech po świecie się niesie
Twoja radość echem.
Pamiętaj, że zawsze
jest światło w tunelu,
na dnie był nie jeden,
odbiło się wielu.
Zatańcz radośnie,
głośno się rozśpiewaj,
złość się uroczo,
długo się nie gniewaj.
Bądź plastrem na rany
swojego bliźniego,
mądrym człowiekiem,
Alfą i Omegą.
Biegnij prosto
po nieosiągalne,
Zgłęb się mocno
w niby banalne,
Zagraj w berka,
pofruń z motylem.
Odpłyń gdzieś daleko
na malutką chwilę.
Pielęgnuj przyjaźń
cenniejszą niż złoto,
Obejdź świat cały
ochoczo piechotą.
Pamiętaj, że w tym
całe jest sedno,
że kochane życie
masz tylko jedno.

Autorem jest : Algian

https://www.facebook.com/algiann/?fref=ts

 

Przeczytaj także

 •  
 •  
 •  

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Urodzianka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Urodzianka
Admin

Pozytywne myślenie to sztuka czasem trudna do opanowania 🙂 Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a przyniesie efekty:-)